Scelení autoskla

Kdy je lepší čelní sklo scelit (glass repair ), a kdy je už nutná výměna čelního skla?

Scelení autoskla - co byste měli vědět?

Naše firma Autosklo Praha JR řeší se zákazníky problematiku výměny, či scelení čelního skla každodenně. Před podrobnějším seznámení se s problematikou je nutné si uvědomit, že scelení nebo také lepení prasklin čelního skla lze provádět pouze u vrstvených autosklech, tzn. autosklech, kde je při výrobě použita sendvičová technologie, kdy je mezi vnitřní a vnější vrstvu skla vložena bezpečnostní folie. Tyto autoskla se při mechanickém poškození neroztříští, ale vytvoří se na jedné, případně obou vrstvách skla prasklina. Prasklina obvykle se objeví nejprve jako bodové poškození, pokud není toto bodové poškození v co nejkratším termínu profesionálně opraveno, podstatně se zvyšuje riziku vzniku vlasové praskliny a následně se snižuje možnost provedení pouze lokální opravy poškozeného autoskla. U běžných vozidel se zpravidla jedná pouze o přední sklo vozidla, u nadstandardně vybavených typů automobilů se může jednat o přední a zadní stahovací skla, přední a zadní trojúhelníky, pevné prosklené boky i zadní vyhřívaná a nevyhřívaná autoskla.

Potřebujete zjistit ceny autoskel přesně na Váš typ a model vozu?

Vaši poptávku zpracujeme ZDARMA DO HODINY
Odeslat poptávku
Kontakt
Poznámky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Scelování autoskla metoda GLASS REPAIR

Základní typy prasklinek, které lze opravit: hvězdice, bublina, polobublina, polobublina s hvězdicí Nejlépe ihned po vzniku prasklinky doporučujeme poškození přelepit průhlednou samolepkou. Zabrání se zanesení nečistot a eliminuje se případné pnutí v místě poškození a sníží se pravděpodobnost vzniku vlasové trhliny Bez velké časové prodlevy doporučujeme objednání se do našeho servisu. Posouzení provede specialista, který posoudí, je-li možno čelní sklo bezpečně bodově opravit, nebo je-li nutná výměna autoskla. Podmínky pro úspěšné scelení metodou GLASS REPAIR :

  • prasklina musí být bez vnitřního znečištění
  • prasklina se nesmí nacházet v zorném poli řidiče
  • prasklina nesmí být příliš u kraje autoskla
  • prasklina nesmí být příliš stará
  • prasklina nesmí být příliš velká , max. cca. průměr 2 cm
  • z praskliny nesmí vycházet vlasová trhlina
  • maximální počet oprav na čelním skle jsou 2 poškození

Výměna i oprava čelního skla u nás může být provedena na počkání.

Scelení autoskla z připojištění

Opravy bodového poškození je možné uplatňovat z připojištění čelního skla, je-li sjednáno. Nahlášení pojistné události provedete u nás, kde veškeré formality s jednáním s pojistitelem zajistíme, scelení poškození je provedeno bezplatně, výplata pojistného plnění bude připsána na náš účet. Orientační cena scelení jedné praskliny se pohybuje 600 – 1500 Kč

Scelení autoskla - kdy je nutná výměna?

Výměna čelního skla nebo jakéhokoliv jiného vrstveného autoskla doporučujeme v případech, kdy bodové poškození nesplňuje nutné technologické nebo legislativní požadavky. Výměny autoskla upřednostňujeme v případech, kdy se na ploše skla nalézá více než 2ks bodového poškození, nebo je-li sklo vícečetně poškozeno od drobných odlétnutých kamínků ostatních uživatelů komunikace, případně poškrábání opisovanou dráhou stěračů po skle, nebo v případech začínající eroze vnitřní folie vrstveného autoskla.

Při zjištění jakéhokoliv poškození na předním skle automobilu doporučujeme co nejrychlejší objednání se na servis autoskla. Zde platí, že rychlé řešení vzniklé situace šetří finanční prostředky ať již při využití levnější varianty opravy – scelením, nebo vyhnutí se finančnímu a bodovému postihu při silniční kontrole.